Joyride – festivalový speciál

O festivalu

Historie osmého ročníku začala exhibicí ve wakeboardingu a skateboardingu v roce 2004 na smíchovském Hořejším nábřeží...

JoyRide – festival extrémních sportů

Historie osmého ročníku začala exhibicí ve wakeboardingu a skateboardingu v roce 2004 na smíchovském Hořejším nábřeží. Postupným přidáváním sportů se festival rozšířil až do dnešní podoby. Hlavními sporty osmého ročníku jsou freestyle motocross, breakdance  battle, bmx, biketrial a nově také závod vodních skútrů a Mistrovství ČR v boulderingu. Festival nabízí ale i další sporty, které se prezentují ve formě závodů nebo exhibic.

Mám radost, že jednotlivé sporty stále rostou a výše výher je již vyšší než na závodech formátu Mistrovství Republiky. Toto dobré zajištění závodů zvyšuje úroveň a pro diváky je jistotou v podobě  nejlepších jezdců v daném sportu.

Dále mě velmi těší, že JoyRide breakdance battle je již čtvrtým rokem označován za akci s nejlepší atmosférou v celé České republice, čehož byla dokladem i loňská účast několika zahraničních crew, která by se podle našich informaci v roce 2011 měla ještě zvýšit!

Na závěr chci velmi poděkovat starostovi Prahy 4 Ing. Pavlu Horálkovi (ODS) za podporu při realizaci festivalu JoyRide. Nebýt  jeho osobní účasti na přípravách a maximální podpoře jak finanční, tak personální ze strany zaměstnanců radnice Prahy 4, tak by se festival tento rok  nemohl konat.
Mockrát děkuji!

Věřím, že i tento ročník vás pobaví a ukáže zase něco navíc.

Ondřej Vosátka
ředitel festivalu JoyRide

 

Milujeme sport! Milujeme čtyřku!

Je mi ctí, že mohu znovu zahájit festival extrémních sportů JoyRide a přivítat mnoho tisíc diváků v areálu Ledáren v Braníku. Po minulém roce, kdy se návštěvnost vyšplhala až na 16.000 osob, jsme chtěli tento ojedinělý a podle mého skvělý projekt opět podpořit. To se nám podařilo úzkou spoluprací s týmem JoyRide a jsem velmi potěšen, že takto dobrá sportovní akce se pořádá i na území městské části Praha 4.

Festival JoyRide je již po třetí situován do lokality branických Ledáren. Zanedbaný prostor po bývalém sběrném dvoře chceme v budoucnu přeměnit na krásný multifunkční areál pro celou rodinu.

Podpoře festivalu JoyRide a podobných akcí se budeme věnovat i v budoucnu. Věřím, že rozvoj aktivit a zázemí v podobě zajímavých dětských a sportovních hřišť je tou správnou cestou pro rozvoj sportu a aktivního trávení volného času. Jsem si jist, že je to správná cesta, která osloví mladé lidi a rodiny.

Děkuji, že jste přišli a podporujete správnou věc!

Ing. Pavel Horálek
starosta Prahy 4 (ODS)